Pre koho

Beristický kurz je určený pre maximálne dve osoby - budúcich baristov. V prípade jednej prevádzky, alebo priateľov je po dohode možné počet osôb zvýšiť. Našim cieľom je čo najosobnejší prístup a preto preferujeme čo najmenší počet študentov, aby techniku mali len pre seba. Zúčastniť sa môžu profesionáli z gastro, ale aj kávový nadšenci, ktorí sa chcú v baristike dostať na čo najvyššiu úroveň.
Praziaren vyberovej kavy COFFIA 

Kde 

Bratislava je vzdialená len 20-30 minút jazdy autom. Baristický kurz prebieha priamo v pražiarni výberovej kávy COFFIA, ktorá je vo Veľkom Grobe (medzi Sencom a Trnavou). Výhodou je, že sa budúci baristi sa oboznámia so zelenou kávou, dozvedia sa o procese praženia a vplyvoch jednotlivých prístupov praženia na chuť kávy. Preberieme komunikáciu Barista a Pražiar. 

Druhá možnosť je absolvovať kurz v Bratislave v našej kaviarni Coffia Cafe v Novom Apolle.

Od koho

Školiteľom je Michal Maliarik, certifikovaný SCA Roasting Professional a certifikovaný SCA Sensory Professional. Michal je pražiarom v Coffia. Denne ochutnáva množstvá kávy a následne upravuje pražiace profily, aby káva chutila čo najlepšie. 

Na čom

Študenti - baristi - budú počas baristického kurzu pripravovať kávy na špičkovom vybavení. Za všetky spomeňme ikonický Victoria Arduino Black Eagle. Pre mnohých je to “ten” kávovar.

 

Decent Espresso 

Je stroj, ktorý uvidíte na pultoch mnohých kávových Guru. Je to pre to, že poskytuje o espresse najviac informácií z pomedzi všetkých kávovarov. A zároveň umožňuje baristovi nastavenia, ktoré nie sú možné na žiadnom inom kávovare.

Decent Espresso kavovar na baristicky kurz

Z ďalších spomeňme ikonický mlynček Mahlkoening EK 43 alebo E65s gbw s integrovanou váhou, automatický tamper, momentový tamper, atď…

Vybavenie pre baristický kurz je naozaj bezprecedentné.

O čom

Študenti sa počas 7 hodín dozvedia najmä:

  • Čo je to výberová káva
  • Aké sú spracovania kávy a ich vplyv na chuť
  • Aký vplyv na chuť majú rôzne spôsoby praženia
  • Aká voda je vhodná pre kávu a pre čo
  • Aké vône a chute je možné v káve identifikovať s praktickým ukážkami Le Nez du Cafe. 
  • Baristi sa naučia prakticky pripravovať a ochutnávať kávu alternatívnym spôsobom (V60) a dozvedia sa aj o ďalších prípravách
  • Naučia sa pripravovať espresso. Naučia sa a ochutnajú, ktoré faktory majú vplyv na chuť espressa. Naučia sa s týmito faktormi pracovať a meniť ich. 
  • Preberieme na espresse založené nápoje.
  • Vyskúšajú si základy latte artu.
  • Naučia sa a vyskúšajú si ako správne čistiť mlynčeky a kávovar.

Na záver kurzu, po praktických skúškach, obdrží nový barista certifikát o absolvovaní baristického kurzu. 

 

Baristický kurz stojí 140 euro na osobu. 
Prečo 140? Pretože na rozdiel od kurzov, kde je naraz 20 ľudí, budete mať technológie len pre seba a zároveň sú to technologické špičky.

V prípade záujmu volajte 0911 278 315 a nájedeme spoločne vhodný termín.

Časté otázky

Je kurz vhodný aj pre prevádzky, ktoré nepracujú s výberovou kávou? Áno, samozrejme. Preberané princípy a techniky platia pre všetky kávy.

Je možné nejakú tému pridať, alebo ubrať? Áno. Keďže počet účastníkov býva dvaja, alebo jeden, tak je možné kurz ušiť na mieru potrebám. Ak je kurz pre konkrétnu prevádzku, je takisto možné problematické časti zintenzívniť namiesto tých, s ktorými už baristi problémy nemajú.

Je kurz vhodný aj pre neprofesionálov? Áno, samozrejme. Preberané princípy a techniky platia rovnako doma, ako aj v kaviarni. A kludne môžete mať doma automatický kávovar, aj ten treba nastavovať.